Brannsentral i fritidsbolig etter TEK10Brannsentral i fritidsbolig etter TEK10

Brannsentral i fritidsbolig etter TEK10

Per Knutsen
Per Knutsen

Kom over en fritidsbolig bygget etter TEK10 uten røykvarslere tilkoblet strømnett (kun batteri) Er det lovlig? 

Re: Brannsentral i fritidsbolig etter TEK10

Re: Brannsentral i fritidsbolig etter TEK10

Følgende tekst står i veiledning til § 11-12 i TEK10, punkt (2) b):

I byggverk beregnet for få personer og byggverk av mindre størrelse, kan det brukes røykvarslere dersom rømningsforholdene er særlig enkle og oversiktlige. Røykvarslere skal være tilknyttet strømforsyningen og ha batteribackup. I branncelle med behov for flere røykvarslere, skal varslerne være seriekoblet. I byggverk uten strømforsyning kan det benyttes batteridrevne røykvarslere.

Jobbe i Trainor?

Trainor AS fraskriver seg ethvert ansvar for hendelser og skader, herunder følgeskader som måtte oppstå som følge av feiltolking av innholdet i eller feil i innholdet i dette fagforumet eller i de interaktive kurs det er forbindelse til.

Vi beklager! Trainor.no støtter dessverre ikke lenger eldre versjoner av Internet Explorer.

Oppgrader til en nyere versjon her eller bytt nettleser, feks. til Google Chrome.

For mer informasjon eller hjelp, kontakt oss.

Trainor behandler personopplysninger og benytter cookies. Les mer her.
nor